INFORMACJE DLA ZAMAWIAJĄCYCH URZĄDZENIA
W RAMACH PROJEKTU "SEN O PORANKU"


UWAGA - TRWA WAKACYJNA PRZERWA W SKŁADANIU ATOS-ów i 2OS-ów
ZAPRASZAMY WE WRZEŚNIU

Opisane tu urządzenia są dostępne w ramach badań nad ułatwianiem stosowania metod NPR

AUTOMATYCZNY TERMOMETR OWULACYJNY ATOs

ATOs jest urządzeniem bardzo skutecznym i pomaga mierzyć temperaturę kilkuset użytkowniczkom w Polsce i Europie. Termometr jest przeznaczony dla wąskiej grupy osób i dlatego z przyczyn ekonomiczno-prawnych jest dostępny w ramach badań (projekt "Sen o poranku" 2001-2014). Zanim zamówisz ATOs-a, przeczytaj WSZYSTKIE informacje dostępne w tym serwisie (a zwłaszcza instrukcję obsługi ATO-sa). ATOs jest urządzeniem wykonywanym na zamówienie dla konkretnej osoby, a jego składanie i testy trwają kilka dni. Będziemy więc wdzięczni za ŚWIADOME i PRZEMYŚLANE decyzje. Nie jesteśmy sklepem, nie zależy nam na obrocie czy zyskach. Staramy się pomagać osobom, które mają problemy z NPR, ale chcemy, żeby ATOs trafiał TYLKO do osób, którym jest w stanie pomóc.

Czy zamówić ATOsa?
Aby zaoszczędzić Twoje pieniądze i nasz czas przeanalizuj spokojnie poniższe informacje - pomogą Ci podjąć właściwą decyzję:

1. Mam małe dzieci i problemy z pomiarami
Jeżeli masz małe dzieci i stosujesz NPR, ale poranne mierzenie temperatury to dla Ciebie duży problem i zamiast metody objawowo-termicznej stosujesz metodę objawowo-stresową (z niepokojem czekasz na kolejną miesiączkę) - będziesz z ATOsa zadowolona. Nie zamawiaj ATOs-a bez realnej potrzeby np. "z ciekawości" - Ty nie będziesz zadowolona, a my stracimy czas na składanie.
2. Nie znoszę spać w bieliźnie
W większości przypadków używanie ATO-sa wymaga stosowania bielizny w celu utrzymania czujnika w pochwie. Jeżeli bardzo nie lubisz bielizny przeczytaj informacje na temat możliwości zamówienia zmodyfikowanego czujnika (instrukcja).
3. Nie mam jeszcze dzieci
Odradzamy zamawianie ATOsa jeżeli jeszcze nie masz dzieci. Jak wynika z analizy danych serwisowych tylko ok. 1% użytkowniczek nie posiadających dzieci decyduje się na dłuższe używanie ATOsa. Dopiero wraz z pojawieniem się dzieci (zwłaszcza drugiego) zaczynają się PRAWDZIWE problemy z pomiarami i wtedy ATOs zaczyna być naprawdę potrzebny.
4. Jestem w okresie poporodowym (OPP) - jeszcze nie wróciły mi cykle po porodzie
W okresie poporodowym żaden termometr nie pomoże Ci w ustaleniu dni niepłodnych. Baterie ATO-sa pracują przez ok. 3 lata i po tym okresie muszą być wymieniane w serwisie. Szkoda zużywać je bezproduktywnie. Mamy świadomość, że okres poporodowy to niemiły czas dla użytkowników NPR..., ale zamówienie ATOsa ma sens dopiero kiedy powrócą cykle.
5. Zaczynam stosować NPR
Zanim zamówisz ATO-sa spróbuj mierzyć temperaturę zwykłym termometrem (np Microlife 1622). Nie zamawiaj ATOsa na wszelki wypadek np. ze strachu przed pomiarami, których nigdy nie wykonywałaś. Pamiętaj, że NPR to nie jest problem wyłącznie kobiety. Poproś męża o pomoc (podawanie termometru rano i zapisywanie wyników).
6. Nigdy nie używam tamponów
Używanie ATO-sa może być trudne lub nawet niemożliwe w przypadku osób, które czują opór psychiczny np. przed umieszczeniem czujnika w pochwie. Wstępnym "testem zdolności psychicznej" jest Twój stosunek do tamponów. Jeżeli jesteś w stanie używać tampony - nie będziesz miała problemów z ATOs-em.
7. Chcę zajść w ciążę
Jeżeli jesteś zainteresowana poczęciem to dla potwierdzenia odbytej owulacji nie jest Ci potrzebny drogi ATOs, wystarczy, co jakiś czas (np z pominięciem weekendów), wykonywać kontrolne pomiary temperatury 20x tańszym zwykłym termometrem elektronicznym (np Microlife 1622). Aby wykryć czas owulacji obserwuj śluz i stosuj testy LH. ATOs to równowartość kilkumiesięcznego zapasu testów LH.


ATOs przygotowany do wysłania


SERWIS
1. Przed wysłaniem ATOs-a do serwisu skontaktuj się z nami.
2. ATOsa należy wysłać listem poleconym najlepeij w pudełku na mydło. Termometr powienien być unieruchomiony (woreczki foliowe, papier toaletowy itp.)
3. Do ATOs-a należy dołączyć wydrukowany i wypełniony formularz zgłoszenia awarii. Formularz zgłoszenia awarii termometru ATOs

Koszt typowych napraw:
- wymiany baterii + testy - 60zł
- naprawa czujnika, wymiany baterii + testy - 80zł
- maksymalny koszt naprawy - 100zł


ZESTAW 2OS DO OBSERWACJI ŚLUZU SZYJKOWEGO

Czy zamówić zestaw 2OS?
1. Zestaw ma sens w przypadku problemów z pobraniem i oceną typu śluzu
2. Może być pomocny o okresie poporodowym i menopauzy - w przypadku stosowania metody Szczytu Śluzu
3. Może być stosowany jako pomoc dla metody Billingsów
4. Używanie zestawu może być utrudnione lub nawet niemożliwe w przypadku osób, które czują opór psychiczny przed wsunięciem próbnika do pochwy. Wstępnym "testem zdolności psychicznej" jest Twój stosunek do tamponów czy badania szyjki macicy. Jeżeli jesteś w stanie użyć tamponu lub badać szyję - nie będziesz miała problemów z zestawem 2OS.


Zestaw jest dostępny w ramach badań. Uczestniczka badań pokrywa koszt wykonania zestawu - 60 zł (próbnik, pudełko, probówka, uchwyt, 6 pasków pH + zastępcza skala barw oraz koszt wysyłki). Czas oczekiwania na zestaw to 2-6 tygodni.

Śluz płodny
Zestaw 2OS do pobierania i analizy śluzu szyjkowego

Paski wskaźnikowe pH pomagają w ocenie typu śluzu, ale nie są niezbędne. W zestawie są próbne testowe paski pH (Machery Nagel 3.6-6.1), dzięki którym mbedziesz mogła się zorientować czy pomiar pH w Twoim przypadku coś daje i czy warto myśleć o zakupie pasków pH i ich stosowaniu. Jak wynika z naszych badań pomiar pH sprawdza się u ok. 50% użytkowniczek.
W przypadku decyzji o mierzeniu pH, odpowiednie paski wskaźnikowe pH (100 sztuk) można kupić wysyłkowo np tu:
Paski pH-fix - Machery Nagel: 3.6-6.1 lub 5.1-7.2

Zamawiając zestaw uczestniczka badań zobowiązuje się do:
- napisania krótkiej opini,
- wypełnienia ankiety po 2 cyklach obserwacji.

Próbnik posiada 2 letnią gwarancję. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy udziału w badaniach.

Zanim podejmiesz decyzję o udziale w badaniach zapoznaj się z aktualną instrukcją zestawu 2OS

Aby wziąć udział w badaniach zestawu 2OS należy przesłać na adres: maila o następującej treści:


DATA -
IMIĘ i NAZWISKO -
PESEL -
WIEK -
LICZBA DZIECI -
ILOŚĆ INFEKCJI (KOBIECYCH) W OSTATNICH 12 MIES. -
CEL UŻYCIA ZESTAWU - (UNIKANIE/PLANOWANIE CIĄŻY) -
LICZBA LAT STOSOWANIA NPR -
OKRES POPORODOWY - TAK/NIE
ADRES ZAMIESZKANIA -
ADRES WYSYŁKOWY -
E-MAIL -
NR TELEFONU -

Oświadczam, że chcę wziąć udział w badaniach zestawu 2OS do obserwacji śluzu, których celem jest stwierdzenie przydatności zestawu 2OS w NPR i równocześnie pomoc osobom mającym problemy z obserwacją śluzu. Zamawiam zestaw dla siebie i nie przekażę go innej osobie. Zapoznałam się z instrukcją zestawu 2OS i będę się do niej stosowała. Zobowiązuję się do przesłania opini i ankiety o używniu zestawu.
Użycie zestawu interesuje mnie ponieważ...
(prosimy o szczegółowy opis sytuacji, a nie lakoniczne: "mam problemy ze śluzem")Temat maila: "Zestaw 2OS - zamówienie"


Przed wysłaniem maila zapoznaj się z informacjami o zestawie 2OS dostępnymi w serwisie
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy podjąć rozsądną decyzję